Брзо и вкусно: посни бомбици од лешници

Неверојатно вкусен десерт што брзо и едноставно се подготвува

img

Сосотојки:

100 гр мелени лешници

100 гр мелени бисквити

80 гр шеќер во прав

1 лажичка рум

1 ванила

1 лажица маргарин

Исцеден сок од еден портокал

200 гр рендано чоколадо

Подготовка:

Од сите состојки замешајте средно меко смеса и формирајте топчиња.
Топчињата украсете ги по желба со чоколадни мрвици, мелени лешници или кокос

Објавено среда, 15 ноември 2017 01:17:00
Напишано од ВиолетаЗдравје:Најчитани

Последни вести